Current Results

Most Recent Results

2018 STATE FINALS- TOP 8

Central Wyoming Community College

1) Cheyenne East

2) Riverside

3) Douglas

4) Greybull

5) Evanston

6) Pine Bluffs

7) Lovell

8) Cheyenne South


Eastern Wyoming Community College Results

1) Evanston – 675 - First Place

2) Cheyenne East 1 – 565 - Second Place

3) Riverside 1 – 525 - Third Place and Small School Winner

4) Douglas – 505

5) Lovell 1 – 470

6) Pine Bluffs 1 – 415

7) Cheyenne East 2 – 380

8) Riverside 2 – 285

9) Cheyenne South 1 – 130

10) Pine Bluffs 2 – 115

11) Lovell 2 – 105

12) Cheyenne South 2 – 40

Previous Results

Western Wyoming Community College Results

1) Riverside 1- 93  - First Place and Small School Winner 

2) Evanston 1- 76 – Second Place 

3) Evanston 2- 66 – Third Place 

4) Cheyenne East- 62 

5) Riverside 2- 57 

5) Lovell- 57 

7) Pine Bluffs 1- 54 

8) Pine Bluffs 2- 53 


Gillette College Results

1) East 2- 635 - First Place 

2) Riverside 1- 525 - Second Place and Small School Winner 

3) East 1- 495 - Third Place 

4) Greybull 1- 490 

5) Douglas 2- 315 

6) Riverside 2- 310 

7) Douglas 1- 290 

8) Gillette 1 (Thunder Basin)- 280 

9) Lovell 2- 240 

10) Pine Bluffs 1- 210 

11) Pine Bluufs 2- 150 

12) Greybull 2- 125 

13) South 1- 80 

13) South 2- 80 


Sheridan College Results

1) Riverside 1 - 112 - First Place and Small School Winner

2) Greybull 1 - 106 - Second Place

3) Big Horn 1 - 92 - Third Place

4) Cheyenne East 1 - 83

5) Douglas 1 - 79

6) Riverside 2 - 74

7) Cheyenne East 2 - 70

8) Campbell County 1 - 69

9) Pine Bluffs 1 - 60

10) Greybull 2 - 59

10) Lovell 1 - 59

12) Douglas 2 - 58

13) Douglas 3 - 56

14) Cheyenne South 1 - 51

15) Thunder Basin 2 - 47

16) Thunder Basin 1 - 34

17) Cheyenne South 2 - 25


Northwest College

1) Cheyenne East 1 – 605

2) Cheyenne East 2 – 520

3) Riverside 2 – 480 (Small School Winner)

4) Greybull – 390

5) Evanston – 365

6) Big Horn 1 – 355

7) Pine Bluffs – 320

8) Douglas 1 – 310

9) Douglas 2 – 240

10) Riverside 1 – 155

11) Big Horn 2 – 80

12) Lovell – 65


Cheyenne East High School

1) Riverside 1 – 114 - First Place and Small School Winner

2) Cheyenne East 3 – 113 - Second Place

3) Campbell County – 87 - Third Place

4) Cheyenne East 1 – 84

5) Cheyenne East 2 – 81

6) Douglas 1 – 80

7) Douglas 2 – 74

8) Thunder Basin 2 – 71

9) Pine Bluffs 2 – 66

10) Riverside 2 – 60

11) Douglas 3 – 56

12) Pine Bluffs 1 – 51

13) Cheyenne South 1 – 44

14) Thunder Basin 1 – 39

15) Cheyenne South 2 – 33

All-Star Rankings

Congratulations to TEAM WYOMING! These individuals will play against Montana's best and brightest later this year:

James DesRosier

Alex Pachniak

Tyler Miller 

McKenzie Mazur

*In case of an attendance issue with any of the first four, alternates may be chosen to go in place of original selections.

Alexandria Rinne (Alternate 1)

Heinrich Schoedel (Alternate 2)


...And congratulations to the rest of the fine students who also did well this season. These were the top players in terms of all-star rankings for the 2017-18 season.

1) 459- Tyler Miller (East) 

2) 421- James DesRosier (Riverside) 

3) 320- McKenzie Masur (Greybull) 

4) 290- Alexandria Rinne (Cheyenne East)

5) 285- Paris Kline (East) 

6) 265- Thien Pham (Douglas)

7) 259- Heinrich Schoedel (Evanston) 

8) 178- Alex Pachniak (East) 

9) 170- Jimi Hayes (East) 

10) 140- Adelle Stone (Riverside) 

11) 125- Maddie Murphee (Campbell County)

12) 120- Nathaniel McAdoo (Big Horn)

13) 140- Anthony Ballard (Lovell) 

14) 129- Greg Fornstrom (Pine Bluffs)

15) 115- Anthony Richter (Thunder Basin)


108- Roger DesRosier (Riverside) 

105- Andrea Bauman (Thunder Basin)

86- Maggie Pellatz (Douglas)

55- Mikel May (Lovell) 

45- Jake Paucarpura (Evanston) 

85- Ian Siegismund (Evanston) 

25- Reagan Pachel (Pine Bluffs) 

25- Mason Westervelt (Campbell County)